fbpx

tajim express

Źródło: Producent

Źródło: Producent

Salmonella objawia się w ciągu kilku dni po zakażeniu biegunką, bólem brzucha, sporadycznie wymiotami i niewielką gorączką. W szczególności niemowlęta, małe dzieci, osoby starsze i osoby z osłabionym układem odpornościowym mogą rozwinąć cięższe przebiegi choroby.

Wszystkie informacje na pierwszy rzut oka

Producent: Gönnataler Putenspezialitäten GmbH Produkty: "Szynka z piersi indyka" (w jednym kawałku: ok. 200–250 g), "Szynka z piersi indyka cięta" (ok. 100–150 g) Najlepiej spożyć przed: wszystkie dane od 8 listopada 2020 r. do 19 listopada 2020 r. Powód: ryzyko salmonelli

Klienci proszeni są o zwrot produktów, których dotyczy problem, do odpowiednich punktów sprzedaży, a cena zakupu zostanie zwrócona.

Uwaga, pestycydy: Aldi wycofuje mieszankę ziaren organicznych Ze względu na możliwe części metalowe: Producent wycofuje ser w całym kraju Uwaga, toksyny pleśni!: Grell Naturkost wycofuje ryż basmati

Nie dotyczy to innych produktów firmy Gönnataler Putenspezialitäten GmbH, a także produktów z innymi datami przydatności do spożycia.

Wykorzystane źródła: Gönnataler Putenspezialitäten GmbH: "Uwaga wycofanie produktu!"Lebensmittelwarnung.de: "odwołanie"Produktwarnung.de: "odwołanie"pokaż więcej źródeł mniej źródeł

Petersilchen GmbH wycofuje dwa ze swoich spreadów. Powód: podczas testów znaleziono pozostałości pestycydu tlenku etylenu. Dotyczy to tych krajów związkowych.

Najczęstsze przyczyny wycofywania żywności
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Petersilchen GmbH z marką Sanchon nazywa ich spready "Chili z ciecierzycy" i "Imbir z ciecierzycy" z powrotem w 180 gramowym słoiku.

Jak informuje firma, pozostałości pestycydu tlenku etylenu zostały znalezione w nasionach sezamu objętych dochodzeniem wewnętrznym. Dotyczy produktów z datą przydatności do spożycia (najlepiej spożyć przed) 22 czerwca.

Produkt: Spread "Chili z ciecierzycy" zostanie oddzwoniony. (Źródło: producent)

Oba pasty sprzedawane były m.in. w sieci ekologicznej Alnatura. Jedenaście krajów związkowych: Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Berlin, Brema, Hesja, Dolna Saksonia, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Wszystkie informacje na pierwszy rzut oka

Produkty: Spread "Chili z ciecierzycy" i "Imbir z ciecierzycy"Zawartość: 180 g Marka: Sanchon Termin przydatności do spożycia: 06/2022 Partie: 38813 ("Chili z ciecierzycy"), 38814 ("Imbir z ciecierzycy") Miejsce sprzedaży: u. za. Alnatura

Data przydatności do spożycia i numer serii znajdują się na krawędzi wieczka. Nie ma to wpływu na inne daty przydatności do spożycia i inne elementy.

Uwaga, pękające butelki: Producent odwołuje grzane wino Ryzyko alergii: Producent odwołuje konserwowane warzywa Listeria w Brie: Aldi i Lidl oddzwaniają ser

Firma nie zaleca spożywania wadliwych partii. Klienci proszeni są o zwrot zakupionych towarów do sklepu. Tam otrzymają zwrot ceny zakupu.

Wykorzystane źródła: Petersilchen GmbH: "Powiadomienie klienta: wycofanie towaru"Ostrzeżenie dotyczące produktu: "odwołanie"Ostrzeżenie dotyczące żywności: "odwołanie"pokaż więcej źródeł mniej źródeł

Producent przypomina o kilku rodzajach serów w całym kraju. Powód: produkty mogą zawierać części metalowe. Ma to wpływ na te daty przydatności do spożycia.

Najczęstsze przyczyny wycofywania żywności
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

W ramach środków ostrożności producent plecionego sera wycofał kilka odmian z powodu podejrzenia metalowych części produktu. Dotyczy to odmian

"Gazi Yumak Örgü Peyniri: Drobno pokrojony ser pleciony 200 g pakowany próżniowo" (lub w opakowaniu ok. 200 gram)"Gazi Örgü Peyniri: Pleciony ser ok. 250 g pakowany próżniowo"

Producent Garmo AG z siedzibą w Stuttgarcie poinformował w piątek. Nie można wykluczyć, że w serze są małe kawałki metalu – mówią.

"GAZi Yumak Örgü Peyniri": Ten ser jest między innymi przywoływany. (Źródło: Produktwarnung.eu)

Dotyczy to paczek z następującymi datami przydatności do spożycia:

01.01.202108.01.202115.01.202122.01.202129.01.202123.02.202126.02.202102.03.202109.03.202116.03.202123.03.2021 Uwaga, toksyny pleśni!: Grell Naturkost odwołuje ryż basmati Z powodu Listerii: Sprzedawany w Lidl – producent nazywa ser i odwrotnie Lidy, Aldi : Części metalowe w jogurcie owocowym

Opakowania były sprzedawane na terenie całych Niemiec i ze względów ostrożności zostały już wycofane ze sprzedaży. Cena zakupu już kupionego sera zostanie zwrócona w momencie zwrotu w sklepie.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Producent produktu "Dobrze & Niedroga mieszanka sałat z liści" przypomina określoną partię. Powodem jest odkrycie bakterii.

Najczęstsze przyczyny wycofywania żywności
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Firma Gartenfrisch Jung GmbH informuje o wycofaniu towaru na swojej stronie internetowej "Dobrze&Niedroga mieszanka sałat z liści" Opakowanie 150 g.https://yourpillstore.com/pl/

Dotyczy to produktów

Dotyczy to tylko towarów z datą przydatności do spożycia 5 października 2020 r. Mieszanka sałat była sprzedawana głównie w Marktkauf i EDEKA w następujących krajach związkowych:

Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Dolna Saksonia, Nadrenia-Palatynat, Saara, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Dlatego są wzywani z powrotem

Według producenta następuje wycofanie "Powody prewencyjnej ochrony konsumentów". We wspomnianej partii w próbce znaleziono bakterie STEC (E. Coli tworzące Shigatoxin).

Bakterie STEC mogą prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak gorączka żołądkowo-jelitowa.

Po zakupie produktu możesz zwrócić go do sklepów w celu uzyskania zwrotu ceny zakupu. Dzieje się tak również wtedy, gdy nie masz już paragonu. 

Sprzedawane w Lidl: Producent wycofuje kiełbasę ze względu na Listerię Uwaga, części metalowe: Rewe wycofuje dwa rodzaje wypieków Niezdrowe: Sześć produktów, które lepiej wypadają z Twojej kuchni

W przypadku pytań można skontaktować się z obsługą klienta Gartenfrisch Jung GmbH w następujący sposób: pod numerem infolinii 06298/3680 – 0 lub e-mailem: kundenservice@gartenfrisch.de.

Wykorzystane źródła: Strona internetowa producenta: Gartenfrisch.de

W związku z możliwym zakażeniem norowirusami producent wycofuje mrożone jagody sprzedawane w sklepach Lidl. "Ze względu na możliwe zagrożenie dla zdrowia, klienci powinni zwrócić uwagę na wycofanie produktu i nie spożywać produktu", ogłosił w piątek producent Zumdieck GmbH.

Z powodu odłamków szkła: zagrożenie dla zdrowia – odpryski szkła w lemoniadie Ze względu na środek owadobójczy: Tegut wycofuje paprykę Uwaga, salmonella!: Producent wycofuje pestki dyni z Kaufland

Produkt ma wpływ "Mieszanka jagód 750g" z datą przydatności do spożycia 08/05/2022 i numerem serii E19-1780 / 20000-007. Według portalu Lebensmittelwarnung.de był on sprzedawany w Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Hesji, Dolnej Saksonii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie, Saksonii, Szlezwiku-Holsztynie i Turyngii.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Producent Ehrmann GmbH nazywa jogurt tej odmiany "malina" plecy. Powód: produkty, których dotyczy problem, mogą zawierać metalowe części. Jogurty owocowe były sprzedawane w całym kraju w czterech dużych dyskontach.

Najczęstsze przyczyny wycofywania żywności
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Firma Ehrmann GmbH wycofuje jogurty z owoców malinowych ze względu na możliwe części metalowe w jogurcie. Dotyczy to tylko produktów Almighurt "malina" z datą przydatności do spożycia 29 października 2020 r., jak podała firma. Uszkodzony jogurt był sprzedawany w całym kraju w Lidl, Aldi Nord, Aldi Süd i Penny.

Klienci są proszeni o uwzględnienie wezwania zwrotnego i zaprzestanie spożywania jogurtu. Istnieje ryzyko zranienia przez metalowe części.

Którego produktu dotyczy problem?

Jogurt Almighurt "malina": Partia tego produktu jest wycofywana. (Źródło: producent)

Wycofanie dotyczy:

Różnorodność produktów "malina" jogurtu owocowego Almighurt w filiżance 150g Termin przydatności do spożycia: 29.10.2020 Sprzedawane w: Lidl, Aldi Nord, Aldi Süd, Penny

Wycofanie nie ma wpływu na inne partie lub daty przydatności do spożycia. Zgodnie z informacjami dla klientów producenta, nie dotyczy to również wszystkich innych produktów firmy Ehrmann. Produkt, którego dotyczy problem, jest obecnie aktywnie wycofywany ze sprzedaży.

Co możesz zrobić?

Klienci, którzy lubią jogurt owocowy "Almighurt" w różnorodności "malina" już kupiłeś, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na wycofanie. Możesz zwrócić uszkodzone kubki z partii we wszystkich oddziałach Lidl, Aldi Nord, Aldi Süd i Penny i otrzymać zwrot ceny zakupu – nawet bez okazania paragonu.

Z powodu metalowych drzazg: Aldi Nord i Süd zwracają się z powrotem do półtwardego sera Uwaga, kawałki plastiku!: Producent odwołuje sałatkę mięsną sprzedaną w Penny Niewłaściwe zamknięcie: Edeka i Marktkauf odwołują mrożoną herbatę

Jeśli masz dodatkowe pytania, klienci mogą zadzwonić na bezpłatną infolinię pod numer 0800 34762.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa, informacje konsumenckie firmy Ehrmann

Z powodu możliwej wady komponentu producent Santa Cruz Bicycles wycofuje kilka swoich modeli rowerów. Stanowią zwiększone ryzyko upadku, a tym samym wypadku.

Najczęstsze przyczyny wycofywania żywności
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Producent Santa Cruz Bicycles wycofuje kilka swoich rowerów z powodu wady materiałowej. Według firmy, niektóre ramy aluminiowe zostały uszkodzone w niestandardowym procesie usuwania lakieru. Może to spowodować wygięcie lub nawet załamanie ramek. Wada zwiększa ryzyko upadku. 

Które modele to dotyczy?

Wycofanie dotyczy kilku modeli rowerów, w których zostały zamontowane ramy aluminiowe marek Santa Cruz Bicycles i Juliana:

5010 3a aluminium w kolorze ciemnoszarym lub Robins EggBronson 3a aluminium w kolorze czerwonym (Red Tide) lub OliveFurtado 3a aluminium w kolorze fog grey (Fog) Nomad 4a aluminium w kolorze czarnym lub Aubergine Rubion 3a aluminium w kolorze morskim szarym

Według producenta rowery z różnymi ramami i kolorami ram nie podlegają wycofaniu.

Rower: Różne ramy mogły zostać uszkodzone podczas produkcji, powiedział Santa Cruz Bicycles. (Symboliczny obraz) (Źródło: Santa Cruz Bicycles)

Co mogą zrobić konsumenci?

Konsumenci, których dotyczy wycofanie roweru z odpowiednią ramą, nie powinni go już używać. Zamiast tego mogą go zanieść do lokalnego sprzedawcy. Rower jest następnie odsyłany do producenta Santa Cruz Bicycles. 

Jeśli nie ma lokalnego dealera, klienci, których dotyczy problem, mogą również zarejestrować się na stronie internetowej firmy, korzystając ze specjalnego formularza. Santa Cruz Bicycles wyśle ​​następnie konsumentom opłacone z góry pudełko wysyłkowe, którego można użyć do zwrotu uszkodzonych towarów. 

Jazda na rowerze – jak to działa: dlaczego nie przewracamy się podczas jazdy na rowerze? Ograniczenie prędkości dla rowerzystów: 10 błędnych przekonań na temat jazdy na rowerze Szkodliwy dla potencji?: Jazda na rowerze wpływa na prostatę

W przypadku dalszych pytań konsumenci mogą kontaktować się bezpośrednio z firmą – zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i telefonicznie pod numerem +1 (833) 944-8335.

Wykorzystane źródła: Rowery Santa Cruz

Części zamknięcia mogą się zerwać i dostać się do napoju: w tej chwili nie należy używać tych butelek PET do różnych rodzajów mrożonej herbaty i dwóch innych napojów.

Najczęstsze przyczyny wycofywania żywności
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Firma Hermann Pfanner Getränke przypomina o mrożonej herbacie i innych napojach. W pewnych okolicznościach plastikowe części mogą dostać się do napoju. Wycofanie dotyczy różnych odmian sprzedawanych w Edeka i Marktkauf.

Ice Tea i Der Grüne von Pfanner zostają odwołane

Według informacji klienta są to każda 1,5 litrowa butelka PET z:

Ice Tea Cytrynowo-LimonkowaLodowa Herbata BrzoskwiniowaLodowa Herbata Dzika WiśniaZielony LicziZielona Cytryna Opuncja

z datą przydatności do spożycia od 01.07.2021 do 17.09.2021. Napoje były oferowane głównie na rynkach Edeka i Marktkauf.

Pokaz zdjęć: typowe przyczyny wycofywania produktów

Powód wycofania produktu: Plastik może się odłamać

Zgodnie z informacją klienta podczas produkcji butelek oraz w procesie napełniania, powstało częściowo nieprawidłowe połączenie gwintowane. Pod "niekorzystne warunki" Kawałek połączenia śrubowego może się zerwać, gdy butelka zostanie otwarta i wylana i wpadnie do napoju. W związku z tym firma Hermann Pfanner Getränke odradza spożywanie wymienionych produktów.

Produkt objęty postępowaniem został wycofany ze sprzedaży. Klienci, którzy już kupili jeden z napojów, mogą go przynieść z powrotem do sklepu. Tam otrzymasz zwrot ceny zakupu, nawet bez paragonu.

Znalezione bakterie: Edeka i Marktkauf wycofują mieszanki sałat Niezdrowe: sześć potraw, które lepiej znikają z Twojej kuchni Ranking roczny: te potrawy były najczęściej przywoływane

Obsługa klienta odpowie na wszelkie pytania telefonicznie pod numerem 0800/3335211 (od poniedziałku do niedzieli w godzinach 6:00 – 22:30).

Wykorzystane źródła: Informacje dla klientów od Hermann Pfanner Getränke GmbH za pośrednictwem produkturueckektiven.de

Pierwszy Salzwedeler Baumkuchenfabrik Hennig przypomina o swoim pełnym asortymencie Baumkuchen. Powód: w produktach, których dotyczy problem, stwierdzono zanieczyszczenie mikrobiologiczne.

Najczęstsze przyczyny wycofywania żywności
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Ze względu na skażenie mikroorganizmami – pleśnią i bakteriami – Erste Salzwedeler Baumkuchenfabrik Hennig wycofuje produkty Baumkuchen i Baumkuchen.